امیر محمد برهانی

دکتر امیر محمد برهانی

تخصص : فیزیوتراپی

www.physiosoroush.ir

آدرس : تهران تهران - خیابان دامپزشکی غرب - 50 متر مانده به تقاطع 21 جی پلاک 992 طبقه همکف

دانلود اپلیکیشن مشاهده وبسایت

عنوان مقاله :بهترین اقدام بعد از شکسته شدن بینی ورزشکاران

بهترین اقدام بعد از  شکسته شدن بینی ورزشکاران

زندگی صنعتی امروز گاهی با تصادفات و اتفاقات ناگواری همراه است که موجب آسیب هایی از جمله شکستگی و جراحت بینی می شود. بواسطه اینکه بینی در مرکز صورت قرار گرفته و کمی برجسته تر از سایر اعضای صورت است؛ شکستگی در آن بسیار شایع است.

انواع ورزش ها بخصوص ورزش های رزمی و بوکس امکان بروز این شکستگی ها را افزایش می دهد. علایم شکستگی بینی شامل: تورم، خونریزی بینی، کبودی اطراف چشم، مشاهده جابجایی قطعات استخوانی و سایش استخوان های شکسته روی هم است که توسط پزشک و در زمان معاینه مشخص می گردد.

گاهی در اثر اصابت سر دو ورزشکار به یکدیگر بینی آنها دچار شکستگی می شود و مربی فورا نسبت به جا انداختن بینی ورزشکار اقدام می کند که کار کاملا غلطی است. زیرا این درمان ناقص ممکن است باعث بدشکلی بینی، خون دماغ های مکرر، مشکل در تکلم، سوراخ شدن تیغه بینی و ایجاد سینوزیت مزمن و متعاقبا مشکلات تنفسی شود.
معمولا در شکستگی بینی نیازی به اقدام اورژانسی نیست مگر اینکه بینی دچار خونریزی مداوم باشد و یا خونمردگی زیر مخاط تیغه بینی مشاهده شود. معمولا در یک تا دو ساعت اولیه می توان نسبت به جا انداختن بینی توسط پزشک اقدام کرد. در غیر اینصورت باید سه یا چهار روز صبر کرد تا التهاب و ورم بینی کاهش پیدا کند و سپس استخوان ها را جا انداخت. حداکثر زمان جا انداختن بینی برای بزرگسالان سه هفته و برای کودکان همان روزهای اول است.

کليه حقوق اين وب سایت متعلق به گروه کافه طب است.